fbpx

Oświetlenie w edukacji cz.1: Jak oświetlić pomieszczenia dydaktyczne, klasy lekcyjne, sale wykładowe?

STRONA GŁÓWNA » AKTUALNOŚCI » Oświetlenie w edukacji cz.1: Jak oświetlić pomieszczenia dydaktyczne, klasy lekcyjne, sale wykładowe?

Jak oświetlić pomieszczenia dydaktyczne, klasy lekcyjne, sale wykładowe?

Osoby odpowiedzialne za obiekty, w których prowadzone są obowiązkowe zajęcia edukacyjne, zajęcia specjalistyczne, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia wychowawcze, opiekuńcze, zadaje sobie pytania związane z zagwarantowaniem komfortowego oświetlenia tych miejsc.

Poniżej przedstawimy odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania. Pokazujemy wybrane oprawy, które zespół wieloletnich praktyków DISANO stworzył, aby idealnie pasowały do oświetlenia pomieszczeń dydaktycznych: szkół, klas szkolnych, uczelni, sal szkoleniowych, sal wykładowych, auli.

Oto pierwszy z trzech artykułów, z których dowiesz się:

  • Jakie oprawy zastosować, aby były energooszczędne i zapewniały komfort wzrokowy?
  • Jakie oprawy LED nadają się do oświetlenia pomieszczeń dydaktycznych?
  • Jak zastąpić punkt w punkt istniejące oprawy jarzeniowe nowoczesnymi oprawami LED ?
  • Jak zmodernizować klasyczne jarzeniowe lub żarowe oświetlenie na nowoczesne oprawy LED, aby pasowało do starych miejsc montażu ?
  • Jaką oprawą LED oświetlić tablice szkolne ?

Dowiedz się jakie rozwiązania zalecają nasi specjaliści i napisz w komentarzu, jakie ty masz pytania związane z tematem artykułu.

Oprawa oświetleniowa LED DISANO 830 RODI.

RODI to nowy plafon LED przeznaczony do zabudowy, wykonany w technologii „backlight” gwarantuje wyśmienite parametry świetlne pod kątem wydajności, jednocześnie zachowując zużycie energii na wyjątkowo niskim poziomie.

Oprawa oświetleniowa LED RODI charakteryzuje się nadzwyczaj cienką konstrukcją.

Jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia klas szkolnych, pracowni komputerowych oraz pomieszczeń biurowych z zachowaniem współczynnika olśnienia UGR<19, co zapewni komfort widzenia, a niski współczynnik migotania przyczyni się do dobrego samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniu.

Jeśli pomieszczenia dydaktyczne narażone są na duże zakurzenie lub wilgotność, to należy zastosować oprawę oświetleniową LED RODI w wersji wykonania IP65, co gwarantuje pełną ochronę pyłoszczelną, oraz ochronę przed strugą wody laną z każdej strony.

http://catalogo.disano.it/it/led-solutions/apparecchi-da-incasso/rodifam/830-rodi-r-ugr-19?language=POL#

Oprawa oświetleniowa LED DISANO DISANLENS

Oprawa przeznaczona do montażu sufitowego lub zwieszanego.

Nowy plafon Disanlens jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania w przypadku wymiany lamp w tych pomieszczeniach, w których ważne jest uzyskanie optymalnego rozproszenia światła, gwarantującego maksymalny komfort wzrokowy. Nowy, w pełni oryginalny wygląd oprawy Disanlens, zaprojektowanej w celu włączenia do wyposażenia punktów sprzedaży o wielkich rozmiarach lub w sektorze biurowym i szkolnym, powoduje, że jest najlepszym wyborem gwarantującym optymalny rozsył światła.
Źródła światła LED umożliwiają oszczędność energii powyżej 30% w stosunku do tradycyjnych T5, a nawet powyżej 60% w stosunku do T8.

Doskonale sprawdzi się w klasach, zastępując punkt w punkt, istniejące wysłużone oprawy świetlówkowe. Jej wysoka wydajność w stosunku do mocy oraz komfort widzenia zapewnią uzyskanie wymaganych parametrów oświetlenia przestrzeni dydaktycznych.

http://catalogo.disano.it/it/led-solutions/interni-civili-e-commerciali/disanlens-/601-disanlensleds?language=POL

6612 TECHNOSYSTEM

Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: Jaką oprawą LED oświetlić tablice szkolne ?

To mamy na nie idealną odpowiedź. Oprawa natynkowa 6612 TECHNOSYSTEM o specjalnej optyce asymetrycznej zapewni odpowiednie doświetlenie tablicy szkolnej.
Prosty i nowoczesny kształt tej oprawy idealnie wpasowuje się w każdą salę wykładową.
Oprawa DISANO 6612 TECHNOSYSTEM oświetli tablicę lekcyjną dowolnej długości.

http://catalogo.disano.it/pl/civil-and-commercial-interiors/techno-system-he-high-efficiency-led/6612-techno-system-he-25-asymmetric-cri-80

 

Przykład realizacji oświetlenia szkolnego i biurowego:

Produkty do zastosowania w obiektach publicznych

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn