fbpx

Oświetlenie iluminacyjne i parkowe Zamek Księża Góra w Karpaczu

STRONA GŁÓWNA » REALIZACJE » ARCHITEKTURA » Oświetlenie iluminacyjne i parkowe Zamek Księża Góra w Karpaczu

Hotel Zamek Księża Góra 

Hotel Zamek Księża Góra znajduje się na wysokości 628 metrów nad poziomem morza. Udostępnia wspaniały punkt widokowy na panoramę Karkonoszy – łańcuch górski w Środkowej Europie, ciągnący się przez terytorium regionu Bohemia w Czechach oraz na obszarze Polski.

Ten szczyt jest szczególnym miejscem, w którym magia, historia i legenda łączą się ze sobą, otulając hotel jak za dawnych czasów, kiedy jeszcze znajdował się tu budynek zamkowy.

Liczyrzepa – Duch Gór Karkonoszy

Jak głosi jedna z barwnych legend o Liczyrzepie – Duchu Gór Karkonoszy – znanej postaci z mitologii germańskiej, to właśnie Liczyrzepa chytrze ukrywał w podziemiach kamienie szlachetne, srebro i złoto w takich ilościach, z których powstała góra, a na niej został następnie zbudowany zamek.

Historia

Różne wydarzenia historyczne opisywane w mitologii przeplatają się ze zmianą właścicieli zamku: w 1895 roku zamek był własnością niemieckiego milionera Dr Kaselovskiego z Berlina, który roztrwonił cały swój majątek i sprzedał zamek w 1937 rok baronowi Pergler von Perglass, z którym grywał w karty. Według zapisków lokalnej kroniki, baron wraz z żoną Alice Köetting stworzył w tym miejscu hotel i restaurację.

W latach 1944 i 1945 zamek stał się rezydencją Hermanna Wilhelma Göringa, szefa ochrony osobistej Adolfa Hitlera, i jego rodziny, który odegrał bardzo ważną rolę w utworzeniu III Rzeszy. W 1945 roku został ufortyfikowany i oddany do dyspozycji wojska.

Angela Merkel i Lech Wałęsa

W ostatnich dziesięcioleciach był odwiedzany przez ważne osobistości ze świata polityki europejskiej, wśród nich znajdują się Angela Merkel i Lech Wałęsa.

Remont i nowoczesne oświetlenie

Prace remontowe przeprowadzone na terenie obiektu w 2016 roku zaowocowały nową instalacją oświetleniową: szeroki asortyment wybrany dla tego projektu, a w szczególny sposób do realizacji delikatnego oświetlenia architektonicznego, umożliwił firmie Disano wybór opraw o specjalnym wzornictwie, odzwierciedlającym charakterystyczny styl twierdzy. Z technologicznego punktu widzenia, oprawy Garda i Meridiana są wyposażone w najbardziej zaawansowane źródła światła LED, gwarantujące optymalny współczynnik oddawania barw, bez jakichkolwiek strat energii: Odpowiednie oświetlenie emitowane przez oprawy, których jakości estetycznej towarzyszy najbardziej wyrafinowana i wydajna technologia.

Inwestycja realizowana w okresie od lutego 2016 do października 2016.

Zastosowane oprawy oświetleniowe

Galeria

Data realizacji: luty 2016 r. – październik 2016 r.
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn