fbpx

Oświetlenie ulic, ścieżek rowerowych, przestrzeni miejskich.

STRONA GŁÓWNA » AKTUALNOŚCI » Oświetlenie ulic, ścieżek rowerowych, przestrzeni miejskich.

Z uwagi na charakter pracy opraw oświetleniowych, narażone są one na zróżnicowane czynniki atmosferyczne, różnice temperatur, wilgotność, szczelność przed wnikaniem pyłu i wody czy odporność na uderzenia.

Przy doborze oświetlenia ulicznego bardzo ważna jest optyka oprawy, ponieważ inne przeznaczone będą na przejścia dla pieszych, a inne na drogi, chodniki czy ścieżki rowerowe.

Coraz więcej miast i gmin zmienia oświetlenie uliczne z tradycyjnych opraw sodowych lub metahalogenkowych na diody elektroluminescencyjne zwane LED-ami.

Dzięki zastosowaniu opraw Disano LED wzrośnie wydajność oraz żywotność oświetlenia, dzięki czemu konieczność wymiany lub naprawy może się znacznie wydłużyć, co z kolei przełoży się na aspekty ekonomiczne zastosowanego oświetlenia ulicznego. Korzyści z zastosowania opraw Disano LED mogą spowodować redukcję zużycia energii nawet do 60%, co spowoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a ukierunkowanie światła bezpośrednio na oświetlane powierzchnie zredukuje efekt tzw. „śmiecenia światłem” w przestrzeni publicznej.

Wśród opraw DISANO prym wiodą:

STELVIO

Stelvio LED – Disano Illuminazione spa

SELLA 1

Sella 1 LED – Disano Illuminazione spa

SELLA 2

Sella 2 LED – Disano Illuminazione spa

GIOVI
Giovi LED – Disano Illuminazione spa

ROLLE

Rolle LED – Disano Illuminazione spa

SUSA

Susa LED – Disano Illuminazione spa

VISCONTI 2.0.

Visconti 2.0 – Disano Illuminazione spa

Dodatkowo oprawy Giovi i Stelvio maja też wersję MINI o zmniejszonej mocy, która może być stosowana na mniejszych powierzchniach drogowych:

Mini Giovi LED – Disano Illuminazione spa

Mini Stelvio LED – Disano Illuminazione spa

Obudowy zrobione są z odlewanego ciśnieniowo aluminium o bardzo małej powierzchni narażonej na działanie wiatru, z regulowanym kątem nachylenia.

Na życzenie klienta możliwe jest pomalowanie wybranej oprawy zgodnie z normą badań korozyjnych w sztucznych atmosferach UNI EN ISO 9227 dla środowisk agresywnych.

Każda z w/w opraw ma szeroką gamę rozwiązań zarówno pod względem mocy, ilości lumenów, barwy, czy też samego przeznaczenia co powoduje, że klient może z pomocą naszych fachowców wybrać jedną z 60-ciu opraw dostępnych w katalogu firmy DISANO.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn