fbpx

Jak oświetlić Kampus Google w Warszawie ?

STRONA GŁÓWNA » OŚWIETLENIE » AKTUALNOŚCI » Jak oświetlić Kampus Google w Warszawie ?

Amerykański potentat internetowy Google przybywa do Polski i otwiera w stolicy Kampus Warsaw. Stanie przed wyzwaniem jak oświetlić przestrzenie biurowe oraz jak oświetlić tereny zewnętrzne w atrakcyjny i nowoczesny sposób w nowym obiekcie.

W wybranym w tym celu miejscu znajdowała się dawniej destylarnia wódki na Pradze, jednej z najbardziej charyzmatycznych, historycznych dzielnic pięknej polskiej stolicy.

Zaniedbana już od czasów drugiej wojny światowej dzielnica, aktualnie przeżywa swój renesans, dzięki licznym inicjatywom kulturalnym, które mają swoją siedzibę właśnie w dawnej gorzelni.

Kampusy, które Google utworzył również w innych ważnych miastach, takich, jak na przykład Londyn, Madryt czy Tel Aviv, powstają jako inkubatory startupów. Młodzi przedsiębiorcy z wielkimi planami i marzeniami, zamierzający stworzyć nowe działalności, mogą się tu poznać, wymieniać swoimi pomysłami i doświadczeniami, a także uczyć, czerpiąc inspirację i wyobrażenia, pod fachowym okiem kalifornijskiego personelu tej firmy.

Oświetlenie jednej części Kampusu zostało powierzone firmie Disano, która dostarczyła oprawy LED, w modelu Visconti, skupiające estetykę przyszłościową o liniowym i harmonijnym wzornictwie oraz najbardziej zaawansowaną technologię oświetleniową.

Źródła światła LED Visconti umożliwiają uzyskanie wysokiego współczynnika oddawania barw oraz wyjątkowej temperatury barwowej (od 3000 do 4000 K) przy niewielkiej emisji promieniowania UV, z pełnym poszanowaniem dla otaczającego środowiska. Oprawy umożliwiające uzyskanie podobnych osiągów obniżają koszty energii i konserwacji, a także umożliwiają bardzo długi okres eksploatacji.

I wreszcie, w celu natychmiastowej identyfikacji obszarów instalacji, obudowa oprawy Visconti została powleczona lakierem o specyficznej barwie.

Oryginalny tekst na stronie DISANO: http://www.fosnova.it/pl/projects/disano-indoor/places-to-study/campus-google#sthash.psK31iWv.dpbs

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn