fbpx

JANEX-ELKTRO

O firmie

Janex-Elektro jest krajowym liderem w sprzedaży rozwiązań oświetleniowych marki Disano.

Tam, gdzie wymagane jest niekonwencjonalne wzornictwo opraw oświetleniowych do zastosowań zewnętrznych z klasycznymi źródłami światła oraz energooszczędnymi diodami LED, produkty oświetleniowe firmy Disano wykonane w najnowocześniejszych technologiach są bezkonkurencyjne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Firma Janex-Elektro rozwinęła się od początków swojej działalności jako mała hurtowania elektrotechniczna do ogólnopolskiego dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań oświetleniowych i technologii łączenia i naprawy kabli firmy GT i FILOFORM. Produkty światowych marek dostarczane są do szerokiego grona odbiorców w całym kraju. Stosowane są do oświetlenia centrów i galerii handlowych, zabytków, szkół, urzędów, biur, autostrad, dróg szybkiego ruchu oraz zakładów chemicznych, wyrobisk górniczych oraz urządzeń powierzchniowych w kopalniach i wszędzie tam gdzie wymagane jest niezawodne oświetlenie.

Naszymi klientami są firmy wykonawcze pracujące dla sektorów wydobywczego, energetycznego i chemicznego oraz bezpośrednio spółki (KGHM, PGE, GRUPA AZOTY, JSW, PGG i inne).

Naturalnym kierunkiem rozwoju firmy Janex-Elektro jest poszerzanie oferowanego asortymentu o towary elektrotechniczne niezbędne dla inwestorów, wykonawców i instalatorów. Aktualnie klient może zamówić w firmie Janex-Elektro wszelkie materiały niezbędne do realizacji inwestycji oświetleniowej lub elektrotechnicznej.

Inżynierowie i doradcy pracujący dla firmy Janex-Elektro są do dyspozycji klienta w zakresie konsultacji rozwiązań oświetleniowych oraz w przypadku wykonania nowego projektu oświetlenia. Pomogą także dobrać odpowiednie rozwiązania w przypadku potrzeby łączenia lub naprawy kabli średniego i niskiego napięcia.

Nasza historia

Janex-Elektro jest firmą rodzinną. Naszą działalność napędzają nasze wartości. Szacunek, uczciwość, duma i tożsamość stanowią podstawę wszystkiego, co robimy.

Firma Janex-Elektro powstała w 1991 roku i od tego czasu wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania dla elektrotechniki. W początkowej fazie głównym produktem w portfolio firmy były mufy kablowe żywiczne i termokurczliwe firmy Cellpack stosowane do dnia dzisiejszego w zakładach przemysłowych i kopalniach do łączenia kabli średniego i niskiego napięcia. Następnym krokiem w rozwoju firmy było wprowadzenie na rynek opraw oświetleniowych produkcji włoskiej firmy Disano. Jednymi z popularniejszych produktów oświetleniowych są specjalistyczne oprawy dla górnictwa podziemnego. Oprawa Disano HYDRO 950 G została przyjęta entuzjastycznie przez klientów, ponieważ jest nowoczesna, lekka, wytrzymała i szczelna co w zastosowaniach w podziemnych wyrobiskach górniczych jest kluczowe.

Po wielu latach klasyczna oprawa świetlówkowa HYDRO Speciale G doczekała się nowoczesnego energooszczędnego następcy jakim jest oprawa ECHO LED o znacznie lepszych parametrach.

Poszukując nowoczesnych rozwiązań z branży elektrotechniki, wprowadziliśmy do naszej oferty pełną gamę produktów do łączenia i naprawy kabli oraz uszczelniania przepustów kablowych firmy GT i FILOFORM. Produkty te uzupełniły ofertę  technologii kablowych.

W dniu dzisiejszym firma Janex-Elektro dysponuje własnym dużym magazynem wysokiego składowania wraz z działem obsługi klientów hurtowych oraz sklepem detalicznym dla klienta indywidualnego oraz elektroinstalatorów. 

W tym samym budynku, znajdują się biura w których nasi inżynierowie wykonują projekty oświetlenia dla klientów w nowoczesnym oprogramowaniu DiaLUX i DiaLUX EVO.

Od wielu lat Janex-Elektro posiada też własną flotę aut dostawczych co gwarantuje pewność dostarczenia zamówionego towaru na miejsce i terminie uzgodnionym z klientem.

Jak obsługujemy klientów

Pracownicy firmy Janex-Elektro zawsze pragną dobrze identyfikować potrzeby Klienta i pracują nad spełnieniem jego oczekiwań przez dostarczenie wysokiej jakości produktów i usług oraz najnowszych technologii. 

Sprawą priorytetową jest dla nas kontakt z Klientami, dlatego organizujemy pokazy, przygotowujemy próbne iluminacje u klienta i organizujemy szkolenia z naszych produktów.

Pracownicy firmy to kompetentni menedżerowie, doradcy techniczni i zaangażowani w osiąganie jak najlepszych wyników handlowcy, którzy są do dyspozycji klienta na miejscu w firmie, jak i w terenie. Do ich zadań należą konsultacje i doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania z punktu widzenia indywidualnych wymagań każdego Odbiorcy.

Kluczową komórką naszej firmy jest Dział Handlowy, w którym zajmujemy się kompleksową realizacją zamówień oraz obsługą Klienta detalicznego. Odpowiada za relacje z Klientami, a także stanowi w oczach Klienta reprezentację całej firmy. Nasi pracownicy używają nowoczesnego systemu CRM do zarządzania kontaktem z klientem i monitorowania zadań. 

Oferta cenowa

Każda oferta handlowa jest przygotowywana indywidualnie, ponieważ bezpośredni kontakt, który posiadamy z producentami umożliwia nam kształtowanie ceny w zależności od specyfiki zamówienia. 

W przypadku produktów oświetleniowych mamy możliwości oferowania produktów specjalnie skonfigurowanych pod oczekiwania klienta w zakresie wyposażenia lub koloru wybranej oprawy oświetleniowej. 

Ten fakt, w połączeniu z cechującą nas elastycznością i dążeniem do zoptymalizowania oferowanych produktów, powoduje, że przy dużych projektach zawsze jesteśmy skłonni do negocjacji cenowych. Podchodzimy indywidualnie do każdego Klienta, traktując każde zapytanie ze starannością i dążeniem do zaproponowania najbardziej korzystnych rozwiązań.

W naszym sklepie detalicznym oferujemy produkty jednostkowe w cenach katalogowych, które często są bardziej atrakcyjne niż ceny podobnych produktów w dużych marketach budowlanych. 

Jak dbamy o środowisko i ekologię

Jesteśmy dystrybutorem opraw Disano – włoskiego producenta, który jako jeden z czołowych aspektów prowadzonej działalności, traktuje dążenia zmniejszenia wpływu prowadzonych procesów i wytwarzanych produktów na środowisko. Firma wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego, zgodny z wymogami normy UNI EN ISO 14001:2015. Disano illuminazione zamierza dążyć do nieustannego ulepszania własnych osiągnięć w zakresie ochrony środowiska, w celu ograniczenia i zapobiegania zanieczyszczeniom, identyfikując aspekty środowiskowe oraz wpływ (bezpośredni i pośredni) będący wynikiem ich własnej działalności. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań LED pozwala na ograniczenie emisji CO2, dzięki odpowiednim procesom produkcji oraz zmniejszonemu zapotrzebowaniu energetycznemu. Janex-Elektro jest dumnym partnerem Disano w walce o lepsze jutro.